В Україні пошкоджено усі блоки на двох ТЕС, деякі повністю зруйновано, – ДТЕК

Читать на русском Read in English

В Україні пошкоджено усі блоки на двох ТЕС, деякі повністю зруйновано, – ДТЕК

В Україні пошкоджено усі блоки на двох ТЕС, деякі повністю зруйновано, – ДТЕК

Внаслідок наймасштабнішої атаки Росії на українську енергосистему, проведеної 22 березня, серйозно постраждали Бурштинська та Ладижинська ТЕС. Пошкоджено всі енергоблоки станцій.

Про це повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук. Він зазначив: енергоблоки обох ТЕС перебувають у різному ступені руйнування – "від повного до понад 50%".

"Дуже багато руйнувань в енергетиці, перш за все, постраждала генерація. Ми втратили 50% встановленої потужності. Постраждали дві наші станції: Бурштинська і Ладижинська", – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: загалом у країні "дуже серйозні руйнування". На відновлення яких, за словами Сахарука, може піти більше року.

"Можливо, один-два блоки почнуть працювати раніше. Але загалом це 6, 12, 24 місяці або навіть більше. Поступово відновлюватимемо", – констатував він.

Що буде, якщо атака повториться

Водночас, визнав Сахарук, у разі повторення атаки такого масштабу в Україні залишиться доступною лише базова генерація. Тобто, атомні електростанції.

"У нас мінімально працюватимуть "сонце", "вітер", частково – "гідро". У системі буде близько 10 ГВт. Це базова генерація, яка покриває мінімальне споживання. Частину покриємо імпортом", – пояснив виконавчий директор ДТЕК.

Графіки відключення світла скасували в одній із областей

Тим часом, в Одесі та Одеському районі скасували графіки відключень світла, але ситуація залишається складною та обмеження можуть повернути.

Водночас у Харківській області продовжують відключати електрику. У Хмельницькій області та Кривому Розі поки що обмежень немає, але вони можливі при зростанні споживання. Також у Дніпропетровській та Харківській області застосовувалися аварійні відключення.

Метою удару РФ по Україні був повний блекаут

Зі свого боку, міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що метою удару РФ 22 березня "був повний блекаут". За його словами, було атаковано "теплову генерацію, гідрогенерацію по всій Україні".

"Ба більше, атаковано магістральні підстанції по всій країні. Безпосередній вплив відчули 12 областей. Це наймасштабніша атака взагалі з енергетики з початку великої агресії. Понад 150 засобів поразки одночасно. У 2022-2023 роках ми налічували близько 100 засобів поразки одночасно", – розповів міністр.

Wiki