Буданов стверджує, що Росія знала про підготовку нападу в Підмосков’ї «мінімум з 15 лютого»

Зокрема, стверджує Кирило Буданов, Кремлю було відомо, через які дві країни бойові групи переміщувалися на російську територію

Російська влада знала про підготовку нападу на концертну залу «Крокус Хол Сіті» під Москвою ще в лютому – про це заявив очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов 27 березня, передає пресслужба ГУР.

«Як мінімум, 15 лютого 2024 року РФ знала про підготовку. Я вам більше скажу, ця інформація пройшла через розвідуправління угруповання в Сирії. От звідти вона пішла на Москву. І нехай не розповідають казки, що це дивним чином все матеріалізувалось нізвідки», – заявив Буданов на Третьому міжнародному форумі зі стратегічних комунікацій.

Зокрема, стверджує він, Кремлю було відомо, через які дві країни бойові групи переміщувалися на російську територію. Говорячи про причини, чому атака сталася, Буданов припустив, що варіантів може бути кілька:

«Перше – це, як у них прийнято, боротьба «веж», аби зараз зняти кілька високопосадовців. Інший варіант – вони насправді недооцінили масштабів того, що станеться. Думали, що це буде більш локально, і хотіли звинуватити в усьому Україну».

Голова розвідки вказав на те, російська влада тричі змінювала версії подій у «Крокус Холі», наполягаючи на причетності України.

«З’явились пояснення Патрушева і Бортнікова, який там звинуватив мене особисто і що це все взагалі зробила Україна. Це є нісенітницею. До речі, якщо ми торкнулись цього болючого питання, хоч це й ворог, але я не схвалюю в принципі терористичні акти проти цивільних людей», – додав Буданов.

Напад на концертну залу стався увечері 22 березня. У будівлі перебувало понад 6000 людей. Група озброєних осіб відкрила вогонь по відвідувачах із автоматичної зброї. Будівля була підпалена. За даними на 27 березня, загинули 143 людини.

За числом жертв напад на «Крокус Сіті Хол» є одним із найбільших терактів в історії Росії, більше жертв було лише при нападі на школу в Беслані у 2004 році.

Про свою причетність до нападу заявило радикальне угруповання «Ісламська держава». Повідомлялося про затримання 12 підозрюваних, чотирьох звинувачують у тому, що вони безпосередньо брали участь у нападі. Президент Росії Володимир Путін заявив, що до нападу нібито причетна Україна.

Жодних доказів цьому не наводиться. Агентство Bloomberg повідомило, що в оточенні російського президента в цю версію не вірять. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Путін намагається перекласти на Київ свою відповідальність за те, що сталося. Країни Заходу застерегли Росію від цього.

Форум

Wiki