В «Епіцентрі» відреагували на рішення суду відкрити справу за фактами з розслідування «Схем» про гіпермаркети на Донеччині

Раніше Печерський районний суд Києва зобов’язав Офіс генерального прокурора внести відомості до ЄРДР за статтею «колабораційна діяльність» через скаргу партії «Народовладдя»

У компанії «Епіцентр», якою володіють народний депутат України Олександр Герега та його дружина Галина Герега, прокоментували рішення Печерського районного суду Києва від 3 квітня зобов’язати Офіс генерального прокурора внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею «колабораційна діяльність» через скаргу партії «Народовладдя».

Партійці просили відкрити справу за фактами з розслідування «Схем» (Радіо Свобода), у якому йшлося про те, що «Епіцентр» з 2014 року і до кінця липня 2022 року щомісячно виплачував заробітну плату управителю колишніх «Епіцентрів» на окупованій Донеччині Геннадію Гальчуку, який нині є депутатом від прокремлівської партії «Єдина Росія».

У пресслужбі «Епіцентру» повідомили, що «за фактом публікації у ЗМІ, на яку йде посилання в скарзі (партії «Народовладдя» – ред.), компанією було надано ґрунтовні роз’яснення правоохоронним органам».

У «Епіцентрі» зазначили, що «сподіваються на швидке та об’єктивне розслідування, результати якого дозволять покласти край політичним маніпуляціям». У пресслужбі компанії також додали: «Оскільки звинувачення спрямовані на адресу власників, повідомляємо, що Галина Герега не є посадовою особою ТОВ «Епіцентр К». Олександр Герега передав всі свої корпоративні права в управління та не здійснює керівництво ТОВ «Епіцентр К».

27 жовтня 2023 року представники партії «Народовладдя» надіслали до Служби безпеки України заяву про «вчинення власниками мережі «Епіцентр» Олександром та Галиною Герегою кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 та ч.4 статті 111-1 Кримінального кодексу України» (колабораційна діяльність – провадження господарської діяльності у взаємодії з незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території).

СБУ передали заяву від партії в Офіс генпрокурора, звідки надійшла відповідь про те, що документ «не містить об’єктивних фактичних даних, які б достовірно свідчили про наявність ознак кримінальних правопорушень», тому «підстав для внесення відомостей до ЄРДР немає».

У січні 2024 року голова «Народовладдя», народний депутат восьмого скликання Юрій Левченко звернувся зі скаргою до суду на бездіяльність працівників Офісу генпрокурора з вимогою відкрити кримінальне провадження.

«Схеми» звернулися до ОГП по коментар, редакція очікує на відповідь.

У розслідуванні «Був «Епіцентр» – став «Галактика», чи справді Гереги втратили контроль над гіпермаркетами на окупованій Донеччині?» журналісти розповіли про те, що компанії «Епіцентр» і «Нова лінія», якими володіють народний депутат України Олександр Герега та його дружина Галина Герега, з 2014 року і до кінця липня 2022 року щомісячно виплачували зарплату Геннадію Гальчуку – колишньому директорові гіпермаркету «Епіцентр» у Макіївці, який після 2014 року залишився на окупованій частині Донеччини і продовжив управляти створеною замість «Епіцентрів» мережею «Галактика» (зареєстрована за правилами підконтрольних Росії адміністрацій).

Редакція спрямувала запит в головний офіс «Епіцентру» на початку жовтня 2023 року, але відповіді тоді не отримала.

Пізніше у коментарі, переданому виданню Forbes Олександр Герега заявив, що після окупації частини Донецької та Луганської областей «ТОВ «Епіцентр К» повністю втратило контроль над своїми торговими обʼєктами, що розташовані на цих територіях».

«Ні наше товариство, ні його учасники ніколи не вели господарської діяльності на зазначених територіях та не мають відношення до діяльності, яку вели там наші колишні менеджери», – сказав він.

Instagram

Google News

Facebook

Форум

Wiki