В The Telegraph розповіли, як відбувається обмін тілами загиблих між Україною та Росією

Читать на русском

В The Telegraph розповіли, як відбувається обмін тілами загиблих між Україною та Росією

В The Telegraph розповіли, як відбувається обмін тілами загиблих між Україною та Росією

Чи не єдиний дипломатичний процес, який наразі зберігається між Україною та Росією, – це обмін тілами загиблих військових. Сторони зустрічаються на кордоні, у присутності судмедекспертів Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), процес завжди напружений і ризикований.

Його деталі описали у матеріалі видання The Telegraph, журналістам якого вдалося супроводжувати українську делегацію в одній із таких поїздок. Обмін відбувався на кордоні з РФ на Сумщині.

Зазначається, що колона складалася з поліцейського автомобіля, машини з судмедекспертами та фургона-рефрижератора з тілами десятків російських солдатів. Вона наблизилася до російської території, але кордон не перетинала. У матеріалі зауважують, що тим самим маршрутом зазвичай везуть військових на обмін, тому, побачивши колону, місцеві жителі виходять на вулицю привітати своїх воїнів.

Журналісти зазначили, що на час обміну, який триває менше ніж годину, оголошено режим припинення вогню, але процес все одно залишається напруженим. Прикордонна дорога має бути розмінована, щоб пропустити фургони, і знову замінована, коли вони повертаються. За обміном зазвичай спостерігають снайпери, що ховаються в деревах на краю полів.

Огляд тіл на кордоні проводять судмедексперти Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ). Їхня присутність покликана стати сигналом безпеки для обох сторін.

У матеріалі зазначили, що репатріація загиблих українських солдатів з територій, які зараз окуповані Росією, є частиною величезних зусиль українських державних органів. Вони спрямовані на пошук та ідентифікацію деяких із більш ніж 24 000 зниклих безвісти українських солдатів, щоб у такий спосіб дати хоч якусь надію їхнім рідним і близьким.

Керівника українського координаційного центру Дмитро Усов, який контролює роботу коридору, повідомив, що загалом за період повномасштабної війни було повернуто 2495 тіл українських військовослужбовців.

"Цей коридор – єдиний спосіб повернути наших полеглих додому. Це не тільки означає, що всі загиблі будуть гідно поховані в Україні, але й те, що їхні родичі та всі небайдужі громадяни нашої країни зможуть віддати їм шану", – пояснив Усов.

Журналісти зазначили, що коли колона з українськими тілами поверталася назад, поміж місцевих жителів вже поширилася відповідна чутка, тому вони стояли на колінах, щоб віддати шану Героям. Багато хто з них плакали.

Процес напружений: The Telegraph розповів, як відбувається обмін тілами загиблих між Україною та Росією qkxiqdxiqdeihrant

Wiki