Терехов відреагував на інформацію про можливий повторний наступ сил РФ на Харків

Сили оборони України готові відбити всі атаки, які російські війська можуть здійснити на Харків, зазначив міський голова Харкова Ігор Терехов

Сили оборони України готові відбити всі атаки, які російські війська можуть здійснити на Харків. Так в ефірі Радіо Свобода міський голова Харкова Ігор Терехов відреагував на інформацію російських видань про можливий наступ на Харків.

«Що стосується планів Путіна, то вони ж ніяк не змінилися від початку війни. Він хоче захопити всю Україну, не тільки Харків чи інші міста, а всю Україну. Не важливо, чого хочуть росіяни, важливо, як ми цьому будемо протидіяти і як ми протидіємо. Тому ми віримо в наші ЗСУ, допомагаємо всім нашим військовим і обов’язково відіб’ємо всі атаки, які можуть бути на різних напрямках. Ми обов’язково переможемо і обов’язково відстоємо наше місто», – зазначив Терехов.

На запитання про можливу евакуацію жителів міста і за яких обставин вона може відбуватися, міський голова наголосив, що «наразі про це мови немає».

«Не нагнітаймо цю ситуацію. Я дуже хочу, щоб ситуація не нагніталася у Харкові, а навпаки люди були впевнені в тому, що ми все робимо правильно, і в тому, що буде працювати все те, що не працювало досі, бо була розтрощена енергетична система. Що стосується евакуації, так, з певних частин Харківської області, там, де ведуться активні бойові дії, там є евакуація. Це не стосується міста Харкова», – відповів Терехов.

Після того, як Володимир Путін переобрався на наступний президентський термін, російське військове і політичне керівництво розмірковує над планами «щонайменше захопити Харків». Про це пише російське видання «Медуза», яке працює за межами Росії, але посилається на свої джерела у Кремлі.

За словами джерел «Медузи», російські високопосадовці переконані, що «армії Російської Федерації під силу взяти Харків, натомість подальше просування вглиб України вважають складнішим». Водночас, всі джерела видання зазначають: «інформації про те, що рішення про масштабний наступ на Харків уже ухвалене, немає». Однак, вони сходяться на думці, що це «цілком ймовірний сценарій», який теоретично може вимагати нової хвилі мобілізації.

Наприкінці минулого тижня інше російське видання «Вьорстка», яке працює за межами Росії, також писало про «можливі плани наступу російської армії на Харків». Джерела «Вьорстки» активні приготування до весняного призову у Росії називають «мобілізацією 2.0».

Форум

Wiki