МЗС Росії критикує переговори Вірменії в Брюсселі та закликає Єреван «не дати Заходу обдурити себе»

 Москва стверджує, що Захід хоче «перетворити Вірменію на інструмент реалізації своїх надзвичайно небезпечних задумів на Південному Кавказі».

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що розглядає зустріч у форматі Вірменія-США-Євросоюз, яка пройшла 5 квітня у Брюсселі, як спробу Заходу втягнути Південний Кавказ у геополітичне протистояння.

«Безвідповідальне та деструктивне втручання позарегіональних сил у справи Південного Кавказу, прагнення вбити клин між країнами регіону та їхніми сусідами можуть призвести до негативних наслідків для стабільності, безпеки та економічного розвитку в регіоні, спровокувати появу нових розділових ліній, а також неконтрольоване зростання напруженості», – йдеться у заяві російського відомства, оприлюдненого ввечері 5 квітня.

Москва стверджує, що Захід хоче «перетворити Вірменію на інструмент реалізації своїх надзвичайно небезпечних задумів на Південному Кавказі».

У Москві вважають, що США та ЄС домагаються виходу Вірменії з Організації Договору про колективну безпеку та Євразійського економічного союзу (ЄАЕС), а також виведення російської військової бази та прикордонників.

МЗС Росії закликало владу Вірменії «не дати Заходу обдурити себе і повести країну хибним шляхом».

5 квітня в Брюсселі відбулися переговори між головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляйєн, держсекретарем США Ентоні Блінкеном та прем’єр-міністром Вірменії Ніколою Пашиняном. На спільній пресконференції фон дер Ляйєн оголосила про виділення 270 мільйонів євро на підтримку бізнесу та промисловості Вірменії протягом чотирьох років. Вона назвала цей план «новим і амбітним порядком денним співробітництва».

На початку квітня міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян заявив про намір його країни поглиблювати відносини з Євросоюзом та США.

Форум

Wiki