У МЗС Чехії назвали наслідки «мирних переговорів» із РФ

У МЗС Чехії назвали наслідки «мирних переговорів» із РФ

У МЗС Чехії назвали наслідки « мирних переговорів» із РФ

За словами голови чеського дипломатичного відомства Яна Ліпавського, виключно Київ має ухвалювати рішення про те, як закінчиться конфлікт, проте необхідно, щоб це було в межах кордонів 1991 року. Тимчасове перемир’я не принесе справедливого та міцного миру на континент.

Росія має намір продовжувати терор на території України, тож заморожування конфлікту не зможе призвести до стабільного миру на європейському континенті.

Про це заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський, повідомляє Deutsche Welle.

За його словами, через 2 роки повномасштабної війни НАТО і Європейський Союз не мають стратегії щодо Російської Федерації. Їм необхідна дискусія щодо того, які кроки необхідно зробити далі.

"Загальні дебати про нашу стратегію щодо Росії не ведуть ні в НАТО, ні в ЄС. Я вважаю це помилкою. Я вважаю, що ми повинні вести такі дебати. Під час такої дискусії треба обговорювати і те, як має закінчитися війна в Україні", – заявив Ян Ліпавський.

У той же час, окрім повного закінчення війни, необхідно також говорити про те, на яких умовах це відбудеться. Є необхідність дотримання принципів суверенітету та територіальної цілісності. Відповідно, кордони України мають повернутися до міжнародно визнаних у 1991 році.

У чеському МЗС також додали, що тільки Україні та її народу потрібно буде приймати рішення про те, яким буде майбутній мир із Росією. Якби Захід ухвалив рішення самостійно, то українці відчули себе зрадженими, а сподівання на міцний і справедливий мир випарувалися б.

"Найбільшою помилкою, яку ми, Захід чи провідні сили, могли б зробити, було б нав’язувати чи диктувати Україні будь-яке рішення, не запросивши її до участі у цьому процесі… Мене не тішить, коли я чую про заморожування конфлікту, бо в Україні конфлікт був заморожений з 2014 року, а нинішня війна — це просто продовження замороженого конфлікту, який розпочався у 2014 році. Отже, на мій погляд, це не принесе справедливого та міцного миру на європейському континенті", — продовжив Ян Липавський.

У Празі нагадали світовій спільноті про події у Криму, Грузії, Придністров’ї та інших країнах, де втручалася Росія. Наразі пропаганда Кремля націлена на агресію проти країн Балтії, Польщі та навіть Чехії.

"Тому нам потрібно убезпечити Європу, ЄС, Чехію, а просте прагнення до заморожування безпеки не принесе. Але я не виключаю жодних сценаріїв, звичайно, багато чого може статися", – підсумував Ян Ліпавський.

Wiki